Paolo Roversi

Fashion Nude Portraits

Paolo Roversi urodził się w Rawennie w 1947 r, gdzie już jako nastolatek zainteresował się fotografią i praktykował u miejscowego fotografa Nevio Nataliego. W 1970 roku Roversi zaczął współpracować z agencją Associated Press, która w pierwszym zleceniu wysłała go, by zrealizował reportaż z pogrzebu, znanego wówczas we Włoszech pisarza, Ezry Pounda. W tym samym roku Roversi wraz ze swoim przyjacielem, Giancarlo Gramantierim, otworzył w Rawennie swoje pierwsze portretowe studio, w którym fotografował miejscowe osobistości i ich rodziny. W 1971 roku spotkał przypadkowo Petera Knappa, legendarnego dyrektora artystycznego magazynu Elle, który zaprosił go do Paryża. Roversi pojechał do stolicy Francji w 1973 roku i został tam już na stałe.

W Paryżu Roversi zaczął pracować jako reporter dla Huppert Agency, jednak krok po kroku, z pomocą przyjaciół, rozpoczął swoją przygodę z fotografią mody. W 1974 roku brytyjski fotograf Lawrence Sackmann zatrudnił Roversiego jako swojego asystenta. Roversi podsumuje tę współpracę następująco:

Sackmann był bardzo trudnym człowiekiem, większość asystentów odchodziło od niego nim minął tydzień. Jednak to on nauczył mnie wszystkiego, czego potrzebowałem, by zostać zawodowym fotografem. Sackmann nauczył mnie kreatywności. Zawsze próbował nowych rzeczy, nawet jeśli wciąż używał tego samego aparatu i oświetlenia. Miał niemal żołnierskie podejście do przygotowania sesji, ale zawsze mówił, że „twój statyw i twój aparat muszą być stabilne, jednak twoje oczy i twój umysł powinny być wolne”.

Roversi spędził u Sackmanna dziewięć miesięcy, zanim rozpoczął własną działalność i zlecenia dla takich magazynów jak Elle, Marie Claire i wielu innych.

1 thought on “Paolo Roversi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.