Todd Hido

Art Interiors People Portraits Travel

Todd Hido (ur 1968 r, w Kent, Ohio) jest amerykańskim fotografem, który skupia swoją uwagę na przedmieściach, ich wnętrzach, krajobrazach, ludziach i detalach. Jego zdjęcia przepełnia nastrój melancholii, wyobcowania, zagrożenia, niepokoju, przenikającej wszystko pustki. Sfotografowani ludzie zdają się być jedynie elementem dopełniającym wnętrze, są z nim zespoleni, przesiąknięci. Mgła, deszcz i półcień rysują świat w jego obrazach, a najwięcej uwagi poświęca intrygującym zakamarkom opuszczonych moteli i domów, gdzie panuje odpowiedni nastrój do jego zdjęć. Tak o nim pisze jeden z kuratorów fotografii, Tom E. Hinson:

Fotografie Hido odkrywają odosobnienie i anonimowość współczesnych przedmieść. Przerażająco oświetlone pokoje opuszczonych nagle domów wzmagają wrażenie samotności i straty.

Hido jest zainspirowany twórczością Alfreda Hitchcocka, Edwarda Hoppera, Stephena Shore, Roberta Adamsa, Walkera Evansa, Nan Goldin, Emmeta Gowina, Larry’ego Sultana, Alfreda Stieglitza, Andreasa Gursky’ego i Rineke Dijkstry.

Fotografie Hido można znaleźć na jego stronie: http://www.toddhido.com

1 thought on “Todd Hido

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.